logo bip


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W szkole uczymy się i pracujemy od poniedziałku do piątku :)

     W dniach 02-05 czerwca w Rybniku odbył się Finał Centralny Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Skokach, po zdobyciu I miejsca w naszym województwie, reprezentowali Wielkopolskę w Mistrzostwach Polski na Górnym Śląsku.

     Cały piątkowy dzień nasi uczniowie tj. Paulina Kawczyńska (VIa), Paulina Kubicka (VIa), Rafał Jarzębowski (IVb) zmagali się z konkurencjami teoretycznymi i praktycznymi. Rywalizowali z zawodnikami pozostałych piętnastu województw w testach ze znajomości gwary śląskiej oraz w testach obejmujących 100 pytań dotyczących krajoznawstwa, topografii, zasad ruchu drogowego, zabytków i atrakcji turystycznych Polski oraz w konkurencjach sprawnościowych (rowerowy tor przeszkód, ścianka wspinaczkowa). Prezentowali również swoje umiejętności w marszu na orientację, w wyznaczaniu azymutu oraz w udzielaniu pierwszej pomocy. Jedną z ocenianych kategorii była umiejętność posługiwania się narzędziami i przyrządami niezbędnymi przy naprawie roweru. W tej konkurencji reprezentowanie naszej drużyny przypadło najmłodszemu spośród naszych uczniów – Rafałowi Jarzębowskiemu. Mimo młodego wieku znakomicie poradził sobie z tym zadaniem, zdobywając maksymalną ilość punktów.

     Ostatecznie nasza drużyna zajęła IX miejsce w Polsce, co jest wspaniałym osiągnięciem i sukcesem dla naszej szkoły.

Gratulujemy i cieszymy się z osiągniętego wyniku!

Nauczyciele przygotowujący uczniów do udziału w zawodach OMTTK tj. Barbara Surdyk, Katarzyna Dziel oraz Andrzej Surdyk liczą na to, iż w przyszłym roku szkolnym nasi uczniowie powtórzą ten sukces. Mimo, iż zakres wiedzy i umiejętności, które muszą opanować uczniowie przygotowujący się do tego konkursu jest obszerny, to warto podjąć ten trud i wysiłek, gdyż udział w Mistrzostwach Polski jest ogromnym wyróżnieniem oraz wspaniałą lekcja i przygodą, tym bardziej, że przyszłoroczny finał odbędzie się w Bieszczadach, przepięknym polskim górskim krajobrazie. 

Katarzyna Dziel

Kalendarz wydarzeń

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
Data : sobota, 5 październik 2019
6
Data : niedziela, 6 październik 2019
7
8
9
10
11
12
Data : sobota, 12 październik 2019
13
Data : niedziela, 13 październik 2019
14
15
16
17
18
19
Data : sobota, 19 październik 2019
20
Data : niedziela, 20 październik 2019
21
22
23
24
25
26
Data : sobota, 26 październik 2019
27
Data : niedziela, 27 październik 2019
28
29
30
31

Informacje kontaktowe

adres2

Szkoła Podstawowa
im. Adama Mickiewicza
w Skokach.

ul. Poznańska 2
62 - 085 Skoki

 

Kontakt:
od poniedziałku - piątku
w godzinach 7:30 - 15:30.

 

tel. (61) 8124 - 021
fax. (61) 8124 - 021

Dojazd do Nas

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.