logo bip


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W szkole uczymy się i pracujemy od poniedziałku do piątku :)

KORONAWIRUS INFORMACJE

rodo

jadl

E-dziennik Logowanie

Rozkład 2015-2016

SZKOLNE VIDEO

wideo

Dla Rodziców

Kalendarium szkoly

Osiagniecia uczniow

Ogloszenia

Statut szkoly

Samorzad uczniowski

Komisja rewizyjna Prezydium rady rodzicow

Pedagog szkolny

 

inspektor

Szkolne archiwa

Zajecia pozalekcyjne

zajecia pozalekcyjne projekt

 

Logopeda

 

doradztwo zawodowe

DSC00424     Wakacje zakończone, a więc czas podsumować letni wypoczynek organizowany przez szkołę. W sumie z oferty szkolnej skorzystało ponad 400 uczniów, a było z czego wybierać.

Wakacyjne eksperymenty naukowe

Wakacje z eksperymentami naukowymi? Dlaczego nie! Z takiej możliwości skorzystała grupa uczniów, która w pierwszych dniach lipca wraz z nauczycielami – Danutą Kobus-Bogunią, Małgorzatą Adrych i Agatą Orzechowską wybrała się do Młyna Wiedzy w Toruniu. Czy było warto? Za tym z pewnością przemawiają zaangażowanie i uśmiechy uczniów, którzy na czterech piętrach nowocześnie urządzonego budynku zgłębiali prawa fizyki i chemii oraz odkrywali ciekawostki z dziedziny biologii i geografii. Spośród wielu atrakcji Młyna Wiedzy większość stanowią interaktywne wystawy i specjalne stanowiska, przy których zwiedzający wykonują zadania. Stanowiska zaopatrzone w instrukcje sprawiły, iż uczniowie zmagali się z zadaniami samodzielnie, korzystając z pomocy nauczycieli i pracowników tylko w nielicznych przypadkach.

Zobacz więcej zdjęć: podsumowanie lata

Niektóre stanowiska wymagały współpracy, inne rozwijały pamięć krótkotrwałą i kreatywność lub wspomagały logiczne myślenie i rozwijały zdolności manualne. Bez wątpienia wszystkie stanowiska i eksponaty stanowiły nie tylko idealne uzupełnienie i poszerzenie wiedzy uczniów, lecz również okazję do zabawy i integracji ze szkolnymi rówieśnikami.

Agata Orzechowska

Cztery wycieczki dydaktyczno-naukowe do Poznania

     Także w lipcu głodni wiedzy uczniowie odwiedzili Laboratorium Wyobraźni w Poznaniu, a w nim Wystawę Czerwoną pełną kolorów, faktur i stanowisk z urządzeniami wzmacniającymi moc sprawczą Małych Odkrywców, którzy kręcili, pompowali, przykładali magnesy i obserwowali efekty własnych działań.
     W ramach realizowanego w szkole projektu "Skok do wiedzy”, uczniowie wraz z opiekunami odwiedzili również poznańską Palmiarnię oraz Nowe Zoo. Pobyt w placówce botanicznej był okazją do wspaniałego spaceru wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych, żywych ptaków, szumu wody i akwariów pełnych egzotycznych płazów i ryb. Te ostatnie, ku radości dzieci, były przez nie dokarmiane specjalnym pokarmem. Z kolei w Nowym Zoo obowiązkowym przystankiem zawsze była słoniarnia i jej mieszkańcy, wybieg tygrysa syberyjskiego i motylarnia. Kto jeszcze mieszka w Zoo? Trzeba sprawdzić samemu!
     Wszystkie cztery podróże w świat nauki kończyły się smacznym obiadem w szkole, a miejsca, które odwiedziliśmy były źródłem niezwykłych doświadczeń zmysłowych - nieustannie zachwycając tym, ileż to świata wciąż pozostaje nam do odkrycia! W tych czterech wycieczkach brało udział około 160 uczestników.

Renata Stróżewska i Anna Dorawa

Półkolonie w ramach realizowanego projektu „Mały Inżynier”

     Fundacja Mały Inżynier i szkoła w Skokach, chcąc wyjść naprzeciw potrzebom rodziców i ich pociech spędzających lato w domu, zorganizowała pięciodniowe wakacyjne półkolonie.
     Wakacje ze szkołą dowiodły, że zagadnienia związane z robotyką, eksperymentami oraz elektroniką, stanowiły fascynującą bazę do wspaniałej zabawy. Czas spędzony z Małym Inżynierem to nie tylko świetna zabawa połączona z nauką, ale również okazja do aktywnego spędzania czasu z innymi młodymi uczestnikami wakacyjnych półkolonii. Wszystkie zadania, jakie pojawiały się w trakcie zajęć, rozwiązywane były w grupach, gdzie zawsze występowała burza mózgów, a atmosfera była pełna śmiechu i pozbawiona nudy.
     Wakacyjne półkolonie z Małym Inżynierem były niepowtarzalną okazją do zainteresowania uczniów naukami ścisłymi oraz pokazania im, jak fascynujący jest świat wokół nich. Wzięło w nich udział 50 uczestników.

Wiesław Berendt

Wakacje nad morzem

     16 lipca grupa uczniów Szkoły Podstawowej w Skokach brała udział w wycieczce do Kołobrzegu i Ustronia Morskiego. Wczesnym rankiem ponad 40 osób wyruszyło w poszukiwaniu wakacyjnych przygód nad nasze polskie morze. Najwięcej emocji towarzyszyło tym uczestnikom, którzy po raz pierwszy mieli okazję zobaczyć Bałtyk. Oprócz odpoczynku na plaży, dzieci miały okazję zwiedzić najważniejsze miejsca o znaczeniu historycznym i turystycznym w Kołobrzegu i Ustroniu. Pogoda sprzyjała spacerom po molo i miejskich uliczkach. Był to czas, który wykorzystano na integrację uczestników, którzy z wycieczki przywieźli nie tylko niezapomnienia wspomnienia i nadmorskie pamiątki, ale też nowo nawiązane przyjaźnie. Nadmorskie atrakcje zapewnili uczniom opiekunowie: Alicja Kramer, Beata Babrakowska, Natalia Klimas, Paulina Mączyńska i Marzena Warzbińska.

Alicja Kramer

Wyprawa w góry

     W dniach 23-28.06.2019 r. grupa uczniów naszej szkoły udała się na wycieczkę w góry. Celem wyjazdu były Tatry. Podróż do bazy w Białym Dunajcu przebiegła bardzo sprawnie i już wieczorem uczestnicy mogli cieszyć się piękna górską panoramą. Piękna słoneczna pogoda pozwoliła im spacerować po górskich szlakach i zdobyć między innymi Gęsią Szyjkę i Sarnią Skałę. Dane im było ujrzeć urokliwy wodospad Siklawica. Duże pokłady energii jakie posiadali uczniowie przeszły sprawdzian w Energylandii. Został on na szczęście pomyślnie zdany, a dzieci bawiły się wspaniale. Wyjazd przebiegł w dobrej atmosferze i był okazją do integracji i odpoczynku na łonie natury.

Opiekunowie Ks. Mateusz Stróżewski i Wiesław Nowak

Wakacyjne skoki

     Także w lipcu uczniowie naszej szkoły pod czujnym okiem pani Alicji Kramer, Estery Kruszki i Wioletty Molińskiej, uczestniczyli w fantastycznej wycieczce do Jump World we Wrześni. W nowoczesnym parku trampolin dzieci mogły zadbać o swoją kondycję fizyczną, rozładować energię, bawić się, skakać do woli, aktywnie i miło spędzić czas w gronie przyjaciół. Do dyspozycji dzieci była arena główna, czyli największa przestrzeń do szaleństwa, gdzie nawet ściany były trampolinami, boisko do siatkówki i koszykówki oraz basen z gąbkami, który zawsze zapewniał miękkie lądowanie. Dzieci chętnie ćwiczyły spacery po linie nad basenem z gąbkami  oraz różnego rodzaju skoki, podskoki i wyskoki. Ci bardziej zaawansowani mogli trenować skomplikowane triki w strefie akrobatycznej.
     Szalona i niezwykle intensywna zabawa w parku trampolin dostarczyła dzieciom niezapomnianych wrażeń. Wszyscy wrócili do swoich domów rodzinnych radośni, szczęśliwi i zadowoleni.

Wioletta Molińska

Dwa wyjazdy do kina Helios w Gnieźnie

      45 uczestników z klas 4-6  udało się 26 czerwca do kina Helios w Gnieźnie na najnowszą produkcję Disneya pt. „Aladyn”. Z zapartym tchem śledzili przygody tytułowego bohatera i księżniczki Dżasminy. Niestety zły Dżafar, nadworny czarnoksiężnik sułtana, ciągle krzyżował im plany. Ważną rolę w filmie odegrała tajemnicza lampa, którą Aladyn przypadkowo potarł i wypuścił z niej Dżina. Wówczas w Agrabahu - fikcyjnym, portowym mieście zaczęły się dziać dziwne rzeczy... Niesamowite bogactwo barw w szczegółowo zaprojektowanej scenografii i olśniewających kostiumach przypadło do gustu nie tylko uczniom, ale i towarzyszącym im opiekunkom wycieczki.
     Starsi uczniowie wyjechali do kina Helios na film ,,Spider –Man”. 42 osobowa  grupa młodzieży śledziła przygody Pająka i niesamowite zwroty akcji, angażując się emocjonalnie w opowiadaną historię. Obydwa wyjazdy zaliczyć można do udanych.

Wioleta Grzegorzewska

Zajęcia brydża sportowego

     Wakacje to czas odpoczynku, spędzania wolnego czasu i koncentrowanie się na tym co się lubi. Jedni wyjechali na wakacje do ciepłych krajów, inni przebywali  ze znajomymi zwiedzając nasz kraj, grając w piłkę nożną, siatkową czy koszykową. Była też grupa 11 osób chcąca poszerzać tajniki brydża sportowego. Spotkania brydżowe dla uczniów naszej szkoły odbywały się raz w tygodniu w poniedziałki od godz. 10 do 13. Uczestnicy mieli zapewnioną pełną opiekę instruktorską oraz posiłki. Niezbędną pomocą w prowadzeniu wykładów służyła pani Ilona Węglewska. Podczas zajęć omawiano zaawansowane systemy licytacyjne i aktualne wydarzenia brydżowe. Uczniowie otrzymali niezbędne pomoce dydaktyczne tj. książki i materiały do prowadzenia zapisów. Zapoznali się z warunkami rozgrywek w turniejach internetowych. Brydż jest piękną grą. Jeśli złapie się bakcyla brydżowego to trudno później spędzać wolny czas inaczej niż przy zielonym stoliku. W Skokach obecnie w brydża sportowego gra około 30 dorosłych osób oraz 20 nastolatków. Pamiętaj! Brydż to nie gra w karty, tylko gra przy pomocy kart. Zapraszam do zespołu.

Prowadzący: Grzegorz Samol

Letnia Akademia Sztuki

Letnia Akademia Sztuki to projekt od 6 lat realizowany we współpracy, wcześniej gimnazjum, obecnie szkoły podstawowej z Centrum Twórczości Dzieci i Młodzieży „Słonecznik” z Białej Cerkwi. W ramach tego projektu, podczas wakacji letnich, odbywa się miesięczny cykl warsztatów malarskich dla dzieci i młodzieży. Zajęcia z różnych technik malarskich, w tym elementów ukraińskiej sztuki ludowej zapisu pertykiwskiego i bieresty, prowadzą malarki ze Słonecznika. Cieszą się one niesłabnącą popularnością wśród naszych uczniów. Tegoroczne prace uczestników letnich warsztatów w Skokach wezmą udział w międzynarodowym konkursie plastycznym organizowanym w październiku przez CTDiM Słonecznik. Na zdjęciach panie Valentyna i Lubov z uczestnikami warsztatów.

Wiesława Surdyk-Ferstch

     Wyjazdy z licznymi grupami uczniów i różnorodne zajęcia stały się miłą tradycją zarówno przerwy zimowej, jak i letniej. Oprócz nich odbył się obóz harcerski w Jarosławcu i obóz wędrowny przez Bieszczady. Udziałem młodzieży były także wyjazdy i atrakcje związane z wymianą polsko-ukraińską oraz przygotowania programu artystycznego związanego z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej i inauguracją nowego roku szkolnego.

     Uff! Po odpoczynku czas na wytężona pracę!

Renata Stróżewska

Kalendarz wydarzeń

Kwiecień 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
Data : czwartek, 2 kwiecień 2020
3
4
5
6
7
8
9
Data : czwartek, 9 kwiecień 2020
10
Data : piątek, 10 kwiecień 2020
11
Data : sobota, 11 kwiecień 2020
12
Data : niedziela, 12 kwiecień 2020
13
Data : poniedziałek, 13 kwiecień 2020
14
Data : wtorek, 14 kwiecień 2020
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Informacje kontaktowe

adres2

Szkoła Podstawowa
im. Adama Mickiewicza
w Skokach.

ul. Poznańska 2
62 - 085 Skoki

 

Kontakt:
od poniedziałku - piątku
w godzinach 7:30 - 15:30.

 

tel. (61) 8124 - 021
fax. (61) 8124 - 021

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.