logo bip


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W szkole uczymy się i pracujemy od poniedziałku do piątku :)

mdjo19     W ramach corocznie obchodzonego 26 września na całym świecie Międzynarodowego Dnia Języków Obcych zespół anglistów pracujących w naszej szkole postanowił zachęcić uczniów do wzięcia udziału w projekcie „Think outside the box”. Projekt został podzielony na dwa etapy. W pierwszym,  uczniowie wraz z wychowawcami dekorowali drzwi swoich klas flagami, zdjęciami i ciekawostkami z wylosowanego przez siebie wcześniej kraju. Przechodząc przez korytarze naszej szkoły mieliśmy okazję znaleźć się w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych czy Japonii lub Meksyku.
     Drugi etap naszego projektu odbył się 1 października. W ten dzień od samego rana 4-osobowe zespoły z klas V-VIII miały okazję zmierzyć się z nauką języka angielskiego w niecodziennej formie.

W świetlicy naszej szkoły czekało na nich 10 stacji zadaniowych. Od krzyżówek, quizów i rebusów po gry planszowe i łamańce językowe, które wywoływały spontaniczne salwy śmiechu  wśród uczestników. Kolejnym punktem naszego Dnia Języków Obcych była zabawa z wykorzystaniem QR kodów. We wszystkich budynkach naszej szkoły zostały rozwieszone QR kody z zaszyfrowanymi zadaniami, polecanymi przez nas linkami   do ciekawych stron oraz aplikacji do nauki języków obcych. Zadaniem uczniów było skanowanie tych kodów za pomocą specjalnej aplikacji zainstalowanej na telefonach komórkowych i rozwiązywanie zadań oraz zapoznanie się z polecanymi materiałami do wykorzystania w nauce języków  obcych.  Ostatnim zadaniem uczniów było przygotowanie stroju ludowego lub przebranie się za znaną postać z wylosowanego przez siebie kraju. Nikogo więc nie dziwił widok misia koala, Faraona, mumii, urodziwych  Krakowianek, Bawarki, tancerek hiszpańskich, Chinek czy  meksykanina w pięknym sombrero przechadzających się po korytarzach szkolnych.

     Dzień dostarczył wszystkim wielu emocji i był fajną lekcją nauki języka obcego oraz kultury i wiedzy o innych krajach. Lekcja nie zawsze musi odbywać się w szkolnej ławce a telefon komórkowy można z powodzeniem wykorzystać jako narzędzie w codziennej pracy.  
     Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom oraz ich wychowawcom za zaangażowanie i pomoc przy realizowaniu powierzonych zadań. 
     Projekt przygotowały: Agata Orzechowska, Magdalena Jeske, Renata Królczyk oraz Paulina Mączyńska.  

Magdalena Jeske   

Kalendarz wydarzeń

Październik 2019
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
Data : sobota, 5 październik 2019
6
Data : niedziela, 6 październik 2019
7
8
9
10
11
12
Data : sobota, 12 październik 2019
13
Data : niedziela, 13 październik 2019
14
15
16
17
18
19
Data : sobota, 19 październik 2019
20
Data : niedziela, 20 październik 2019
21
22
23
24
25
26
Data : sobota, 26 październik 2019
27
Data : niedziela, 27 październik 2019
28
29
30
31

Informacje kontaktowe

adres2

Szkoła Podstawowa
im. Adama Mickiewicza
w Skokach.

ul. Poznańska 2
62 - 085 Skoki

 

Kontakt:
od poniedziałku - piątku
w godzinach 7:30 - 15:30.

 

tel. (61) 8124 - 021
fax. (61) 8124 - 021

Dojazd do Nas

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.