logo bip


foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
W szkole uczymy się i pracujemy od poniedziałku do piątku :)

KORONAWIRUS INFORMACJE

rodo

jadl

E-dziennik Logowanie

Rozkład 2015-2016

SZKOLNE VIDEO

wideo

Dla Rodziców

Kalendarium szkoly

Osiagniecia uczniow

Ogloszenia

Statut szkoly

Samorzad uczniowski

Komisja rewizyjna Prezydium rady rodzicow

Pedagog szkolny

 

inspektor

Szkolne archiwa

Zajecia pozalekcyjne

zajecia pozalekcyjne projekt

 

Logopeda

 

doradztwo zawodowe

IMG 20191031 082132     Przygotowując kolejne zajęcia dla uczniów zastanawiamy się, co  zrobić aby w uczestnikach wzbudzić motywację wewnętrzną do pracy, do aktywnego udziału. A gdyby tak zajęcia zamienić w przygodę? Czy jest to możliwe w naszej szarej szkolnej codzienności, bo coraz trudniej jest zaskoczyć dzisiejszą młodzież. Warto się zastanowić, co lubią nasi uczniowie? Z pewnością na tej liście znajdą się  gry i rywalizacja, działanie i troszkę tajemnicy. A gdyby to wszystko miało miejsce na naszej lekcji? Czy uda nam się zamienić nudną lekcję ograniczającą się do rozwiązywania przykładów z podręcznika lub wysłuchania wykładu i robienia notatki  na przygodę?

Zobacz więcej zdjęć: SPOOKY ESCAPE


     30 października zaprosiłyśmy uczniów klas VI naszej szkoły na pełną emocji lekcję Halloween w konwencji escape room. Ta metoda prowadzenia zajęć podbija serca wszystkich miłośników zajęć z dreszczykiem, elementami tajemnicy i dużą dawką niewiadomych, gdzie rozwikłanie prowadzi do odkrycia szyfru, w którym zakodowana jest antyklątwa na złośliwe czary edu-czarownicy.
     Tego dnia uczniowie weszli do klasy  nie spodziewając się, że zatrzasną się za nimi drzwi, a jedynym sposobem wydostania się z niej (i pójścia na przerwę) będzie odnalezienie hasła, które zatrzyma klątwę złej Czarownicy Poppy.
     Elementy zaskoczenia i odkrywania czegoś nowego, humor, zabawa i pozytywne emocje to silne czynniki wzmacniające motywację naszych uczniów do nauki. Przy okazji tej interkulturowej lekcji budujemy także kluczowe umiejętności przyszłości, takie jak:​ współpraca w grupie – team power nigdzie nie sprawdzi się tak dobrze jak w zabawie typu escape room – drużyna/para musi współpracować ze sobą, aby osiągnąć wspólny cel, jakim jest rozwikłanie zagadki!; myślenie krytyczne– nie ma złych odpowiedzi, liczy się pomysłowość, wychodzenie poza schematy i szukanie niesztampowych rozwiązań!; komunikacja – w grze escape room „dogadanie się” w celu pokonania kolejnych wyzwań to podstawa do szybszego i skuteczniejszego odkrycia tajemnicy oraz kreatywność uczniów i nauczyciela – niejednokrotnie zadziwia obie zainteresowane strony.
     Kolejny escape room już w przygotowaniu. Tym razem w temacie: Christmas. Już nie możemy się doczekać, a Wy?

Magdalena Jeske, Agata Orzechowska

Kalendarz wydarzeń

Czerwiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Data : czwartek, 11 czerwiec 2020
12
Data : piątek, 12 czerwiec 2020
13
Data : sobota, 13 czerwiec 2020
14
Data : niedziela, 14 czerwiec 2020
15
16
17
19
20
21
22
23
24
25
Data : czwartek, 25 czerwiec 2020
27
28
29
30

Informacje kontaktowe

adres2

Szkoła Podstawowa
im. Adama Mickiewicza
w Skokach.

ul. Poznańska 2
62 - 085 Skoki

 

Kontakt:
od poniedziałku - piątku
w godzinach 7:30 - 15:30.

 

tel. (61) 8124 - 021
fax. (61) 8124 - 021

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w tym w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies.